Witam wszystkich serdecznie!

Karuzela

Zajmujemy się produkcją maszyn oraz całych linii technologicznych do sitodruku na tkaninach, papierze, balonach, torbach, czapkach, parasolach, obrusach, szkle i przedmiotach okrągłych. Są to nowoczesne, polskie maszyny.
Ale GREYMETAL to nie tylko typowe maszyny do sitodruku, nie tylko drukarki karuzelowe, stacje suszące flash, piece tunelowe i tzw. półautomaty do druku płaskiego. Zajmujemy się również opracowywaniem modeli i prototypów różnych nietypowych maszyn, linii i urządzeń; budujemy je i uruchamiamy.

     Jestem autorem dwóch opatentowanych wynalazków, natomiast jeden wynalazek i dwa wzory użytkowe,  są w trakcie procedury patentowej.

     Zbigniew Polit.

 

W naszej firmie :

  • Wybudowaliśmy przelotową linię magnetronową do jonowego napylania warstw metalicznych na użytkach o wymiarach 1200 na 3000 mm. Jest to największa tego typu maszyna zbudowana kiedykolwiek w Europie środkowej i wschodniej.
  • Opracowaliśmy i wyprodukowaliśmy również unikalną półautomatyczną linię do chemicznego głębokiego trawienia szkła.
  • Opracowaliśmy i wyprodukowali również unikalną w skali światowej automatyczną linię do chemicznego matowienia szkła; składa się ona z siedmiu autonomicznych oraz zdalnie sterowanych robotów przemieszczających się po podwieszonym torze zamkniętym.
  • Opracowaliśmy i wybudowaliśmy eksperymentalną szklarnię z automatycznie wymieniającymi się połaciami dachu. Maszyna służy do testowania skuteczności warstw antyrefleksyjnych na szkle w warunkach naturalnych.
  • Wdrożyliśmy do produkcji pierwszą polską półautomatyczną drukarkę karuzelową do drukowania na rajstopach.
  • Dla największego producenta filtrów oleju na świecie Donaldson zaprojektowaliśmy i wybudowaliśmy w pełni automatyczną linię do drukowania filtrów samochodowych. Robot maszyny pobiera filtr z taśmy, maszyna drukuje, suszy, drugi robot odkłada gotowy filtr, a wszystko w czasie do 3. sekund.
  • Zaprojektowaliśmy i zbudowaliśmy unikalną linię do w pełni automatycznego sitodruku w sześciu kolorach na formatkach foliowych B1 z dwiema stacjami UV i jedną IR. Maszyna pobiera formatki ze stosu, precyzyjnie pozycjonuje na stole, drukuje, suszy i odkłada na stos wydruków gotowych.
  • Skrócony film o naszych maszynach: https://www.youtube.com/watch?v=ldToszV6Qbw&feature=youtu.be